Yıkılacaksınız!

Yıkılacaksınız!

John R. Bass dün saat 12.00’de CNN Türk’te: “Biz Suriye’nin kuzeyinde Kürt koridorunu desteklemiyoruz. Biz bağımsız bir Kürdistan’ı desteklemiyoruz. Biz Türkiye’nin bölünmesini desteklemiyoruz” dedi.

Biz de inandık. İşleri güçleri yalan. ABD bize diyor ki; “Doğu Anadolu’dan çık. Güneydoğu Anadolu’dan çık. Kıbrıs’tan çık. Ege Denizi’nden çık. Boğazları savaş gemilerime aç.”

Cephe Cepheye Geldik!

ABD ile yaşanmakta olan krizin derinleşmesi halkımızın lehinedir. Safları netleştiriyor. Dostu düşmanı ortaya çıkarıyor. Rusya, Türkiye, İran, Irak ve Suriye bir tarafta; ABD, İsrail, İngiltere, Barzani bir tarafta. PKK ise, taşeron. ABD, PKK’yi kullanarak Türkleri, Persleri ve Arapları arkadan hançerlemenin hazırlığında. Kürtler, bu sinsi oyuna alet olmayacak ve bölge halklarıyla birleşecekler ve emperyalizmin hevesini kursağında bırakacaklardır.

Emperyalizme karşı topyekûn seferberlik şart. Bu saflaşmada işçi sınıfı ve partisini büyük sorumluluklar bekliyor.

Yıkılacaksınız!

Halkımız yalanlarınıza inanmıyor. Amerikan emperyalistlerine diyoruz ki; “Suriye’den derhal çekil! Irak’dan askerlerini çek!”

Türkiye halkı 20. Yüzyılın başında olduğu gibi; emperyalizme karşı kenetlenecek ve yarım kalan demokratik halk devrimini tamamlayacaktır.

Etiketler: # #