Yeni Bir Dünya Kuruluyor!

Yeni Bir Dünya Kuruluyor!

Emperyalist soygun ve zorbalık saltanatları bir bir yıkılıyor. Yeni bir dünya kuruluyor! Avrasya ülkeleri, ekonomik ve askeri işbirliğini güçlendirmeye devam ediyorlar. Suriye, sürdürmekte olduğu Kurtuluş Savaşı’yla topraklarını adım adım düşmandan temizliyor.

Dünyanın bütün sosyalist partileri ezilen ülkelerin milli mücadelelerini kayıtsız şartsız destekliyorlar. Küba, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ve Vietnam sosyalizmin inşasını sürdürmeye devam ediyorlar. Latin Amerika ülkelerinin saygın sol partileri Amerikan emperyalizmine karşı daha güçlü birliktelikler oluşturuyor. Bütün bunlar 20. Yüzyılda olduğu gibi 21. Yüzyılda da emekçi devrimi ve sosyalist hareketler açısından yeni atılımlar yaratacağını gösteriyor.

ACİL GÖREV!

Türkiye, emperyalist saldırıların püskürtüleceği, cemaat ve tarikatların temizleneceği, feodal kalıntıların tasfiye edileceği ve emekçilerin söz sahibi olacağı bir sürece girdi.Tarihin biz sosyalistlere yüklediği acil görev: Anti-emperyalist cephenin kurulması ve halk hareketine önderlik etmektir.

Hangi çizgiden ve gelenekten olursanız olun, gelin Cumhuriyet Devrimi’nin mirasına sahip çıkalım ve yarım kalan bu devrimi tamamlamak için seferber olalım. Tam bağımsız Türkiye mücadelesini örgütlü bir güce dönüştürelim. Bağımsız başı dik devrimci bir duruş sergileyelim. İşçi sınıfı ve sendikalarla, köy ve şehir emekçileriyle, Kemalist ve sosyalist aydınlarla, devrimci gençliğiyle tam bağımsız gerçekten demokratik

Türkiye’yi oluşturacak yeni bir seçenek yaratalım. Türkiye halkı tıpkı 20. Yüzyılın başında olduğu gibi; yine emperyalizme karşı kenetlenecek ve yarım kalan demokratik halk devrimini tamamlayacaktır!

TİKP Başkanlık Kurulu

Etiketler: # # #