Tayyip Erdoğan İktidarı Yıkılacaktır!

Tayyip Erdoğan İktidarı Yıkılacaktır!

Tayyip Erdoğan gerici kliğinin “yeni Türkiye” çığlıkları arasında gerçekleştirdiği karşı-devrimci pratik günden güne derinleşmektedir. Bu uygulamalar ise özellikle 24 Haziran seçim darbesi ardından hızlı bir savrulma yaşayan, kendini “solcu” “vatansever” olarak tanımlayan kesimleri etkilemektedir. Geçmişte emperyalizmin eli kanlı temsilcileri Kenan Evrenlere ve Turgut Özallara övgüler düzen bu sözde solcular bu gün de aynı alışkanlıklarını Tayyip Erdoğan gerici kliği için sürdürüyorlar.

Uyarıyoruz! Tayyip Erdoğanlar sermaye sınıfının en gerici ve en talancı kesimine dayanıyor. Emekçilerimize, ilerici aydınlarımıza, halklarımıza, gençlerimize, doğaya karşı işledikleri suçlar ve ihanetlerin boyutu geri adım atmalarına izin vermiyor. En ufak gerilemenin dahi felaketleri olacağını biliyorlar.

Bunun için her türlü yola başvurdular. Merkezileşmeyi esas alarak gerici başkanlık sistemiyle kendilerini ve temsilcisi oldukları talancı finans kapital gruplarını her şeyin ve herkesin üzerine çıkardılar.Yargıyı kontrol altında tutuyorlar. Silahlı kuvvetleri kendi özel çıkarlarına göre dizayn etmeye devam ediyorlar. İçişleri bakanlığı ve jandarmayı da alenen kullanarak muhalefeti sindirmeye devam ediyor.

Tayyip Erdoğan kliği, kabarık suç dosyası ve yargılanma korkusu nedeniyle emperyalizmin santaj ve tehditlerine boyun eğmektedir. Sınıfsal konumları gereği tutarsız, ilkesiz, bilgisiz bir dış politika çizgisi ile sözde “ulusalcı” pozlarla kendi alıcısını aramaktadır. Görülmektedir ki, bu palavranın iştahlı alıcıları yalnızca gerici komprador sınıflar ve kendi yandaşları içinde bulunmuyor…

Bir gerçeği hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. AKP ve Tayyip Erdoğan kliği, kaderini tamamen emperyalizme bağlamış, emekçi ve halk düşmanı siyasetlerle yaşam süresini uzatmaya kendini adamış bir yapılanmadır.

Kenan Evrenler, Özallar nasıl yıkılıp gittilerse aynı yoldan giden Tayyip Erdoğan ve kliği de tarihin çöplüğünde yerini alacaktır.

Türkiye İşçi Köylü Partisi Genel Başkanı – İsmail Durna

Etiketler: # # #