Suriye’nin Kuzeyindeki Oluşum Emperyalizmin Projesidir

Suriye’nin Kuzeyindeki Oluşum Emperyalizmin Projesidir

Suriye’deki rejimi yıkmak için bütün gerici-işbirlikçi güçleri silahlandıran, para veren ABD, bu emeline ulaşamayınca “IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon” adı altında, Suriye’deki müttefikleriyle birlikte sınırımızda 30 bin kişilik bir “ordu” kuracağını açıkladı. İnsanlığa yıkım, kan ve gözyaşından başka bir şey vermeyen Amerikan emperyalizmi yeni kirli plânların peşindedir.

Suriye’nin Kuzeyindeki Oluşum Emperyalizmin Projesidir!

Ortadoğu’daki planları ve oyunları ortada olan ABD, güya kendi besleyip büyüttüğü cihatçı çetelerle savaş için PYD üzerinden, yerel güçlerle bir ordu kuracakmış! Bu palavraya kargalar bile güler. Kimi kandırıyorsun?

Suriye’de Esad önderliğinde kahramanca direnen Suriye halkını yıkamadın, şimdi bölmeye çalışıyorsun. Suriye’nin kuzeyinde “özyönetim” türünden modellerin kurulacağı bir masaldır. Emperyalist projeler bugüne kadar kime barış ve özgürlük getirmiştir?

Bu girişimler ABD’nin hiçbir zaman gündemden düşürmediği Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir parçasıdır. İşbirlikçi devletçiklerine ve istikrarsızlık zincirine bir yenisini daha eklemeye çabasıdır.

Halklar Kardeştir! ABD Emperyalizmi Kalleştir!

Irak’ın kuzeyindeki Barzani gibi Suriye’nin kuzeyindeki PYD oluşumu da Amerikan emperyalizmiyle işbirliği içindedir. Amerikan silahıyla Kürt halkına özgürlük gelmez. Amerikan silahı ve parası ile dünyanın hiçbir halkına özgürlük gelmemiştir. Ancak sistematik sömürü, savaş, kan ve gözyaşı gelir.

Türk, Kürt, Arap, Fars, Ezidi halkları bu coğrafyanın kardeş haklarıdır. Geleceklerini ve demokratik gelişimlerini emperyalizmden bağımsız, kendi hür iradeleriyle kazanacaklardır. Amerika’nın yaktığı ve körüklemek istediği etnik, mezhepsel düşmanlık ateşi bölgemize sadece daha çok ayrılık, daha çok bölünme, daha şiddetli savaş ve daha fazla ölüm getirecektir.

Demokrasi, özgürlük, insan hakları yalanlarınıza karnımız tok! Planladığınız Türk-Kürt savaşına her iki milletten emekçi halkımız geçit vermeyecek!

Bir kez daha uyarıyoruz! Amerikan emperyalizmi ve denetimindeki organizasyonlar gittikler her yere sadece yıkım, zulüm ve sömürü getirir. ABD emperyalizmi ve uzantıları halkların baş katildir! Bölgemizin halkları kardeş, Amerikan emperyalizmi kalleştir!

Üslere Acilen El Konulsun!

Yıllarca Suriye’deki rejime karşı saf tutan AKP iktidarı, ABD’nin Suriye’deki müttefikleriyle birlikte sınırımızda 30 bin kişilik bir “ordu” kurmasına ilişkin “Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır” açıklamasında bulundu.

Tayyip Erdoğan ve AKP kliği eğer samimiyse Suriye devleti ile resmi görüşmelere derhal başlamalı, emperyalizm ve işbirlikçilerinin bölgeden temizlenmesi yönünde ciddi adımlar atmalıdır. Ülkemizdeki ABD üslerine bir an önce el konulmalı, NATO üyeliğinde çıkılmalıdır.

Suriye’nin toprak bütünlüğü, Irak’ın ve İran’ın toprak bütünlüğü Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.

Etiketler: # # #