KDHC’nin Devrimci Tavrı ve Suriye Savaşı Desteklenmelidir!

KDHC’nin Devrimci Tavrı ve Suriye Savaşı Desteklenmelidir!

Ezilen ülkelerin emperyalistlere karşı sürdürdüğü savunma savaşları haklıdır ve desteklenmesi gerekir. Önümüzde üç örnek var;

Birincisi; ABD işgaline karşı Suriye’nin sürdürmekte olduğu savaş.

İkincisi; KDHC’nin sık sık kıtalararası balistik füze denemelerinde bulunması. İki gün önce Pyongyang’ın yeni geliştirdiği ve denediği hidrojen bombalarından çok sayıda üretme kapasitesine sahip olduğunu bütün dünyaya ilan etmesi.

Üçüncüsü; ABD’nin kukla Kürt Devleti tezgâhı ve Barzani’nin referandum kararı.

ABD işgaline karşı Suriye’nin savaşı, KDHC’nin kıtalararası balistik füze denemelerine devam etmesi, yine ABD’nin kukla devlet tezgâhının bir devamı olarak yapılması planlanan Barzani’nin referandumuna; İran, Irak, Suriye ve Türkiye’nin karşı çıkması doğru ve ilerici bir siyasettir.

Bu konuda Çin’in KDHC’nin füze denemeleri karşısında aldığı tutum ve yaptığı açıklamalar yatıştırma politikasında ısrar ettiğini gösteriyor. Çin, savaşı ne kadar geciktirirse o kadar lehine olacağını düşünüyor. Gerilemeye tahammülü olmayan ABD ise, KDHC’ye saldırarak Çin’i erken hesaplaşmaya zorluyor.

Zaman Avrasya ülkelerinin lehine, ABD’nin ise aleyhine işliyor. Bu nedenle ABD, olağanüstü zengin enerji kaynaklarına sahip olan Orta Asya egemenliğine yönelik temel stratejisini bir an önce hayata geçirmek istiyor. Bunun da tek yolunu Rusya ve Çin’i kuşatmakta görüyor . Suriye işgali olsun, KDHC’ne yönelik saldırgan tehditleri olsun, kukla devlet tezgâhı ile bölge ülkelerini parçalama girişimleri olsun, Rusya ve Çin’i kuşatmanın ön hazırlığıdır. Onun içindir ki; Suriye’nin, KDHC’nin ve Kukla Kürt Devleti saldırısına karşı çıkan İran, Irak, Suriye ve Türkiye’nin savunma savaşları haklı savaşlar olacaktır. Türkiye, ABD ile işbirliği ve uzlaşma politikalarından vazgeçmeli,iş işten geçmeden Suriye ile işbirliğine gitmelidir.

Etiketler: # #