HALKIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

HALKIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

HALKIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Bayramlar emektir, berekettir, umuttur, barış ve kardeşliktir.

Emperyalizmin kovulduğu, başı dik tam bağımsız Türkiye hedefiyle halkımızın Bayramı’nı içtenlikle kutluyoruz.

Tutarsızlık Diz Boyu

AKP İktidarı iç ve dış siyasette tutarsız politikalar izliyor.

Borçlanma ekonomisinde ısrar ediyor.

Atlantik sınırlarının dışına çıkamıyor.

S-400’lerle ilgili yaşanan belirsizlik, çoklu baro sistemi, Ayasofya kararı, hilafet ve alfabe tartışmaları örneklerinde olduğu gibi iktidarın bütün icraatları Amerikancı cepheye hizmet ediyor.

Muhalefet Cephesi

ABD darbeyle yapamadığı değişikliği seçimle yapmayı hedefliyor.

CHP’nin öncülüğünde, İYİP, SP, DEVA, GP, HDP, PKK ve FETÖ’den oluşan muhalefet cephesini örgütlüyor.

Bir yandan da AKP’nin altını boşaltmaya devam ediyor.

Amerikancı cephenin programı belli; Atlantik sisteminin koordinatörlük görevini kayıtsız şartsız sürdürmek. 

40 Yıldır uygulanan ve iflâs eden neo-liberal politikalara yeni baştan sarılmak. IMF ile masaya oturmak. AKP’nin başlattığı fakat sürdüremediği  FETÖ ve PKK açılım sürecini yeniden başlatmak.

Denenmiş ve iflâs etmiş olan bu programın başarı şansı sıfırdır. Ne var ki kısa ömürlü de olsa iç ve dış sorunlarla boğuşmaya devam eden, ekonomik olarak tümden çökertilmiş, en azından zayıf konumunu sürdüren bir Türkiye hedefleniyor.

O nedenle devrimci, ilerici, sosyalist, vatansever tüm yurttaşlarımızı bu emek ve vatan düşmanı Amerikancı cepheye karşı uyarıyor, uyanık olmaya çağırıyoruz.

Türkiye Öncelikle  Cephesini belirlemeli

Libya’da farklı Suriye’de farklı cephelerle birliktelik oluşturulmaz. Türkiye öncelikle hangi cephede yer alacağına karar vermelidir.    

Ezen- ezilen çelişmesinin en sıcak yaşandığı bölge Ortadoğu. Burası aynı zamanda ABD ile Rusya arasında cereyan eden, giderek Çin’in de ağırlığını koymaya başladığı büyük güçler arası rekabete sahne oluyor.

Irak işgali, Suriye iç savaşı, Libya’nın parçalanması, Lübnan’a yönelik İsrail saldırıları, İran’a ambargo ve tehditler, Ege ve adalarda yaşanan gelişmeler, kuşatılan Türkiye. Esas kıyametin bu bölgede kopacağını gösteriyor. Başta Türkiye olmak üzere ezilen ülkeler, Milli Birleşik Cepheleri’ni Çin ve Rusya’nın başını çektiği Avrasya Cephesi’yle birleştirmek göreviyle karşı karşıyalar. Aynı zamanda en başta emperyalist saldırılara en kararlı duruş sergileyen sosyalist Küba ve Kuzey Kore ile de birleşilmelidir.

Türkiye Cephesi

Hem iktidarın hem de muhalefetin pratikleri değerlendirildiğinde aralarında pek bir fark yok. Her iki taraf da Atlantik sistemi içindeler ve ABD işbirlikçisi konumundalar.

Öte yandan; hem sosyalizm kisvesine bürünerek sınıfa sırtını dönen ve işbirlikçi burjuvaziye bel bağlayanlar,  hem de emperyalist projelerin ve PKK’nın peşine takılanlar düzenin ve emperyalizmin değirmenine su taşıyorlar.

Acil görev; farklı parti ve oluşumlar içine dağılmış olan Türkiye Cephesi güçlerini birleştirmektir.

Tarihin bize sunduğu fırsatı halkımızın topyekûn seferberliğinde, demokratik halk devrimiyle taçlandıracağımız bir sürece girmiş bulunuyoruz. Merkezî görevimiz, emperyalizme karşı Türkiye Cephesi’ni örgütlemek , iç ve dış tehditlere karşı hazırlıklı olmaktır.

Önümüzde iki seçenek bulunuyor: Ya emperyalizmin izin verdiği ölçüde bağımlılık ilişkilerini sürdürerek milli çıkarlara ihanet etmeye devam edilecek – ki bu işbirlikçi çözüm iflâs etmiştir- ya da karşı çıkarak devrimci çözüme yöneleceğiz. Artık korunacak bir Atatürk Cumhuriyeti kalmadığına göre bir devrimle Cumhuriyet’i yeniden inşa edeceğimiz mevzide yerimizi alıyoruz. 80 yıldır kaybettiklerimizi ancak yeni bir devrimle geri alabiliriz

Tıpkı Milli Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yine emperyalizmin baskı denetim ve saldırılarını püskürteceğimiz, başı dik, tam bağımsız Demokratik Türkiye’yi yeniden kuracağımız günler yakındır.

                                                                                    TİKP

                                                                      BAŞKANLIK KURULU

Etiketler: # # #