AKP Yerli ve Milli Değildir, Özelleştirmecidir!

AKP Yerli ve Milli Değildir, Özelleştirmecidir!

Gün aşırı “yerli” ve “milli” edebiyatı yapan AKP iktidarı 15 yılda sata sata neredeyse bitirdiği kamu kurumlarının son kalanlarını da satma peşinde!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)’nın Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait Niğde, Çorum, Kırşehir, Yozgat, Erzincan, Erzurum, Konya, Kastamonu, Tokat, Afyon, Kırklareli, Burdur, Elazığ ve Muş illerinde bulunan şeker fabrikalarının satış yöntemiyle özelleştirilmesi için ihale açtı; ihaleler Nisan ayında yapılacak.

★ Cumhuriyet tarihimizin ilk fabrikaları arasında yer alan şeker fabrikalarının satışı, zaten bitme noktasında olan tarımımızı, sürekli açık veren ekonomimizi daha da bunalıma sürükleyecek, tekelci kapitalizme olan bağımlılığımız daha artacaktır.

★ Kurulu olduğu şehirlere geçmişten beri hem ekonomik hem de sosyal yönden büyük katkılar sunan bu fabrikaların satışı kabul edilemez!

★ TELEKOM, TEKEL, PETKİM ve daha birçok kamu kurumumuzu yok pahasına satan, birçoğunu yabancılara peşkeş çekenlerin içi boş “milli” söylemlerine aldanmadan gidişata dur diyelim!

★ Mevcut düzen üretmeden, sadece ranta dayalı, ithalatçı, borçla idare edilen, elindeki her şeyi satarak daha nereye kadar gidebilir?

★ Özelleştirme dışa bağımlılıktır, işsizliktir, geleceksizliktir!

ÖZELLEŞTİRME DEĞİL KAMULAŞTIRMA!

“Babalar gibi satarım” diye övünerek bu ülkenin varlıklarını yağmalayanlara karşı elimizde kalan son fabrikalara sahip çıkalım. İşçiler, emekçiler, sendikalar ve kitle örgütleri, siyasi partiler ve tüm yurttaşlarımızı Şeker Fabrikalarımıza sahip çıkmak için birlik olmaya çağırıyoruz. Fabrikalarımızı kompradorların talanından emekçi sınıfların dayanışması ve mücadelesi ile kurtaracağız!

ŞEKER FABRİKALARI HALKINDIR SATILAMAZ!

Türkiye İşçi Köylü Partisi Merkez Komitesi

Etiketler: # # # #