ABD Emperyalizmi Yenilecek!

ABD Emperyalizmi Yenilecek!

İstanbul Başkonsolosluğu’nda bir görevlinin tutuklanması gerekçesiyle ABD’nin Türk vatandaşlarının vize başvurularını askıya alması küstahlıktır.

Hem Suçlu Hem Güçlü!

Barzani’ye referandum yaptıran, Suriyenin kuzeyinde PKK (PYD) ordusu kuran ABD sinsi oyunlarına devam ediyor. Aslında vize bahane. ABD ükemize karşı yeni ve kapsamlı bir saldırı içindedir.

Ülkeleri etnik ve dini boğazlaşmalarla, darbe ve işgallerle, terör örgütleriyle bölüp parçalamaktan hiç geri durmayan ABD; Yugoslavya, Afganistan, Irak, Libya ve Suriye’den sonra doğrudan saldırı oklarını Türkiye’ye yöneltmiş bulunuyor. Dünya’nın yaklaşık elli ayrı bölgesinde saldırı ve imha savaşlarını sürdüren ABD yenilmeye mahkumdur.

ABD Yenilecek!

Bütün olgular ABD’nin bölgemizde de istediğini yapamadığını gösteriyor . Geriliyor ve geriledikçe de saldırganlaşıyor. Tek müttefiki terör örgütü PKK. Üstelik Barzani referandumuyla bütün bölge halklarına savaş açmış durumda. Bu da, devrim için son derece olumlu bir zemin yaratıyor. Suriye örneğinde olduğu gibi; ABD ile doğrudan savaşacağımız kaçınılmaz gözüküyor. ABD’nin Barzani’yle referandum ilânı ve PKK ile Suriye’nin kuzeyinde yoğun olarak geliştirdiği işbirliği doğrudan savaşın ön hazırlıklarıdır.

Türkiye, Irak, İran ve Suriye’nin bölünmesini hedefleyen kukla Kürt devletini önlemek anti-emperyalist bir siyasettir. Bunu önlemek için Suriye örneğinde olduğu gibi Türkiye’nin ABD’ye karşı savaşı ise haklı bir savaştır. Saldıran ABD yenilecek. Biz kazanacağız!

İsmail Durna – TİKP Genel Başkanı

Etiketler: # #