30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN YÜKLEDİĞİ GÖREV

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN YÜKLEDİĞİ GÖREV

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN YÜKLEDİĞİ GÖREV

29 Ağustos 2020 16:33 | Politika 

30 Ağustos Zaferi’nin ardından 98 yıl geçti. Ancak işgal güçleri vatan topraklarına yeniden yerleşti. Üstelik tıpkı 100 yıl öncesinde olduğu gibi; Suriye ve Irak’ın kuzeyinden, Doğu Akdeniz, Kıbrıs ve adalardan yine kuşatma altındayız.

Ekonomimiz can çekişiyor. Tarım çökertilmiş, KİT’ler tarumar edilmiş, öz kaynaklarımız yağmalanmış. AKP İktidarı, emperyalistlerin dayattığı ‘üretme tüket’ politikalarını uygulamakta ısrar ediyor.

İşte, 30 Ağustos’lara en çok ihtiyaç duyduğumuz koşullarda bu büyük Zafer Bayramı’nı kısıtlama ve yasaklamalar altında kutluyoruz.

Tıpkı 30 Ağustos’lar da olduğu gibi yine emperyalizmin baskı denetim ve kuşatmasını püskürteceğimiz, başı dik, tam bağımsız Demokratik Türkiye’yi yeniden kuracağımız süreci yaşıyoruz.

30 Ağustos’un görevi;Acil olarak Türkiye Cephesi’ni kurmak, emperyalist saldırıyı püskürtmek, bölücülüğün ve gericiliğin üstesinden gelmek, komprador burjuvaziyi ve feodal kalıntıları kökten tasfiye ederek Demokratik Halk Devrimiyle Cumhuriyet’i yeni baştan inşa etmektir.

Etiketler: # #