1 Mayıs Etkinlik Açıklaması

1 Mayıs Etkinlik Açıklaması

İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs, bu sene her zamankinden çok daha önemli, çok daha anlamlı. Türkiye ve bölgemiz açısından kritik önemde ve büyük hesaplaşmaların yaşanacağı bir evrede bu yıl 1 Mayıs’ı kutluyoruz.

Başını ABD emperyalistlerinin çektiği saldırgan NATO bloğunun bölgemizdeki işgal ve katliam politikalarını hızlandırdığı, işbirlikçi-gerici AKP hükümeti ve Tayyip Erdoğan kliğinin Türkiye’yi ekonomi başta olmak üzere her alanda felakete sürüklediği, iflas etmiş bir dış politika ile hem ülkemizdeki hem de bölgedeki ezilen halkları ve emekçileri sistematik şekilde bastırdığı, iktidar arzusu ile keyfi ve usulsüz şekilde uzatılan OHAL kararnameleri ve anti-laik, anti-demokratik uygulamalar ile her geçen gün toplumumuzun ilerici güçlerini, demokrasiden ve emekten yana örgütlerini faşizan uygulamalar ile kırıp geçirdiği bir iklimde Türkiye’yi karanlıklardan çıkartma ve aydınlık geleceğini kurma sorumluluğu her zamankinden daha fazla işçi sınıfımızın, emekçilerimizin omuzunda buluyor!

1 Mayıs başta işçi sınıfımız ve emekten, özgürlükten, eşitlikten, kolektivizmden yana tüm toplumsal güçlerin bu tarihi sorumluluk bilinci ile kutlaması gereken en önemli, en anlamlı bayramımızdır. Hem kutlama, hem mücadele hem de geleceğin toplumunu kuracak olan dinamiklerin dayanışma günüdür.

Saat 12:00’de Toplanıyoruz!

1 Mayıs 2018 Salı günü Konak Pier önünde saat 12:00’de toplanıyoruz.

Türkiye İşçi Köylü Partisi olarak 1 Mayıs’ta İstanbul ve Ankara’da işçi sınıfımızın demokratik kitle örgütleri ve sendikalarla birlikte yürüyoruz. İzmir’de ise Türkiye İşçi Köylü Partisi’nin  bağımsızlık, devrim ve sosyalizmi işaret eden çark, başak, yıldız bayrağı altında, sosyalist geleceğin kızıl bayrağı altında parti kortejimiz ile birlikte yürüyoruz.

Tüm üyelerimizi, dostlarımızı, kent ve kır emekçilerimizi, öğrenci ve aydınlarımızı, mücadelemize destek olmak isteyen tüm takipçilerimizi 1 Mayıs’ta yanımızda ve alanlarda görmek istiyoruz.

Yaşan 1 Mayıs! Yaşasın Gerçekten Demokratik, Tam Bağımsız ve Sosyalist Türkiye!

Türkiye İşçi Köylü Partisi Merkez Komitesi

Etiketler: # # #